| apigold a întrebat:

HELLO, am o masina Kia ceed din 2008 pe benzina si ma gandeam sa-i pun o instalatie GPL ca pretul la benzina tot creste si fac ceva km intr-o luna as dori daca aveti experinta sa-mi spuneti si mie sa-mi pun?

Răspuns Câştigător
| CEstLaVie a răspuns:

Difrenta e ca gazul este mai ieftin in rest consumul e la fel

13 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Consumul pe gaz e cu 2l mai mult, trage mai greu, se strica motorul mai repede

| apigold explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Multumesc pentru raspuns, ai masina pe gaz?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru apigold):

Am avut o dacie 1310

| viotedy a răspuns:

GPL e mai ieftin insa motorul nu trage la fel, plus ca strica setul cu timpul.

| viotedy a răspuns:

Aa,plus costul buteliei, plus manopera, fa un calcul.

| apigold explică (pentru viotedy):

Multumesc calcule am facut fac o economie de 40 % si nu e putin la un consum pe luna intre500-600 de lei benzina, am mai intrebat la taximetristi si ziceau ca au 200000 km si nu are masina nimic.Mi-ar placea sa aud pareri de la cei care au gaz pe masina sau care lucreaza in service si au experinta, sau daca aveti informatii sigure, multumesc oricum!

| viotedy a răspuns (pentru apigold):

Tocmai ca am avut si nu tragea deloc la deal si am vandut-o.

| apigold explică (pentru viotedy):

Ce masina? Si nu uteai sa treci pe benzina? da-mi te rog detalii!

| apigold explică (pentru viotedy):

Ce masina ai avut, ce marca cati ani avea? Puteai trece pe benzina de ce sa o vinzi?

| viotedy a răspuns (pentru apigold):

N-am vandut-o din cauza asta, aveam mai multe, cand schimbam pe benzina mergea bine.

| apigold explică (pentru viotedy):

Am inteles si ti-ai mai pune? tinand cont ca 99 la suta stau in oras cu ea si mai mult de 50 km/ora nu am cum sa merg, semafor, trecere de pietoni etc.

| viotedy a răspuns (pentru apigold):

Nu mi-as mai pune, ca-mi ocupa si loc in spate si nu-mi convine, pe locul ala puneam marfa mai bine, pentru oras sa zicem ca faci economie.

| apigold explică (pentru viotedy):

Multumesc! Stie cineva care instalatie e mai buna?