| extazyboy a întrebat:

Am o problema la un peugeot elystar 50 tot mi se opreste in mers de ce? si imi sta in bord un bec ca un fel de pompa va rog ajutor

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Daca nu ma insel, scuteru asta al tau are pompa de ulei[nu pui tu uleiul in benzina]. daca este asa, vezi ca trebuie sa ai un vas din plastic in care trebuie sa pui uleiul de amestec.probabil ca nu mai are ulei si din cauza asta, cand se incalzeste motorul, caleaza.

| KaPy2 a răspuns:

Ulei ii mai pui si tu? sau merge fara?laughing
Daca mai mergi asa se strica setu, se opreste ca ai probleme cu setu tongue, funda?