| Chirila_Alex_1999 a întrebat:

Am o Toyota Celica t20(1994) i-am pus bec uri albe cu led si nu mi suporta/nu merg, ce ar trebui sa fac sa meargă.(cele normale merg)

4 răspunsuri:
| pilu999 a răspuns:

Vezi ca becurile cu led au polaritate, daca nu merg in pozitia in care le-ai pus prima data incearca sa il pui invers, daca nici asa nu merge e posibil fie ca becul sa nu fie bun fie sa ai tu o problema.

| Chirila_Alex_1999 explică (pentru pilu999):

Le-am întors si invers ca mi s-a zis de unde le-am cumpărat si nimic, nu stiu ce problema as putea sa am ca modelul normal merge

| pilu999 a răspuns (pentru Chirila_Alex_1999):

Eu mi-am pus pozitiile cu led si toate becurile din interior + cele de la nr de inmatriculare cu led si toate au mers. Daca nu reusesti ai putea sa mergi la un electrician si o sa iti spuna care e problema

| Chirila_Alex_1999 explică (pentru pilu999):

Cele din interior si de la nr merg cu led asa le am dar la poziții nu merg, cred ca o sa ma duc