| internautu97 a întrebat:

Am o Yamaha TZR 50.As vrea sa aflu unde sunt toate limitatoarele la acest scuter pentru a le duce la un mecanic sa le scoata.

Răspuns Câştigător
| Robo97 a răspuns:

Din cate cunosc eu limitotatorul poate fi 1. Electric adica e limitata in cdi la o anumita turatie 2.La rolele de variator...acolo trebuie sa vb cu mecanicu 3.In toba. dar limitat la tine cat inseamna?

| internautu97 explică (pentru Robo97):

Pai nu vrea sa-mi treaca de 75

| internautu97 explică (pentru Robo97):

Mi se pare ca este si limitat electric fiindca in viteza a 5-a nu mai vrea sa treaca de 8 mii de ture.Mai da-mi niste detalii despre rolele alea, unde se afla, cum se scoate limitatorul de pe ele.

| Robo97 a răspuns (pentru internautu97):

Scuza-ma ca nu ti-am putut raspunde...da odata ce nu trece de anumite ture inseamna ca e limitat din CDI prespun ca l-ai reparat multa bafta si iti urez drumuri cu prioritate! Ai grija la sofeii incompetenti din trafic.