| Popadanut a întrebat:

Am picat traseul de 2 ori.Instructorul imi zice ca eu conduc foarte bine dar cand dau examenul cu politaiul nu ma pot concentra.Pot sa mai incerc sau renunt?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au picat alții și de 10 ori și tot nu au renunțat. Mai încearcă. Să știi că permisul îl vei obține atunci când te aștepți mai puțin.

| Popadanut explică (pentru anonim_4396):

Mersi de incurajare.am sa urmez sfatul tau.

Răspuns Apreciat de Editori
| EMKing a răspuns:

Well, încearcă să ignori tot ce e în mașină în acea jumătate de oră, concentreaza-te la drum și ascultă doar indicațiile polițistului. Gândește-te că în dreapta e instructorul sau un prieten sau părinți tai. Gândește-te că ești la încă o ora de condus sau că ai deja carnetul. Încearcă să nu te pierzi, chiar daca greșești, gândește-te că e totul ok și că nu ai greșit. Gândește-te că o să îl iei orice ar fi. Succes data viitoare.

3 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Imaginează-ți că ești cu instructorul. Nu te gândi ce greșeli o sa faci, concentreaza-te la drum. Și dacă greșești, ce? Nu te mănâncă polițistul. Pici și aia e. Dar nu pici. Nu renunța. Ai încredere în tine.

| Sonia822 a răspuns:

Nu exista asa ceva, ori stii, ori nu stii. In urma ta raman sicrie