| McBryn a întrebat:

Am probleme cu un opel astra 1.4 16v., la plecarea de pe loc in treptele 1, 2, si3 masina se ingatuie cum nu i-ar ajunge benzina, mentionez ca la viteza nu are problem si nu mi se aprinde nici un martor la bord iar aceleratia la calcare imi pare cam inghetata si apoi isi da drumul.Cine poate sa ma ajute cu un raspuns ii multumesc.

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ar putea sa fie si distributia cum spunea cineva mai devreme dar imi vine foarte greu sa cred. Eu zic ca este vreun injector infundat sau ars, cred ca infundat fiindca daca era ars aparea martorul in bord, mai poate fi pompa de benzina infundata sau sa fie infranata or frana de mana or frana normala dar se auzea daca era asta, stai si asculta daca are vreun sunet ciudat, sau ar mai putea fi catalizator sau toba infundate, filtru de aer infundat si sa nu aibe destul aer dar la viteze mari sa aiba o ventilatie mai buna, sau chiar benzina de proasta calitate sau de la condens sau alte modalitati apa in rezervor si sa traga pompa si apa!

| MenInShadow a răspuns:

Nsuh sa raspund, da vroiam sa-ti zic ca e tare rau poza talaughingrolling on the floor faza de la sfarsitlaughing am murit de raslaughing

| cineva1992 a răspuns:

Schimba distributia!

| McBryn explică:

Multumesc pentru raspunsuri, am gasit rezolvarea, era clapeta de la acceleratie inbacsita.A trebuit curatata