| meblondish a întrebat:

Am si eu o problema. m-a luat radarul dar nu m-a oprit nici un echipaj de politie ulterior. dupa cat timp vine amenda acasa?:-s.multumesc anticipatbig grin

Răspuns Câştigător
| covexrobu a răspuns:

Poti sa primesti dupa 2 saptamani dupa 3-4-5 luni depinde cum ai norocul. Eu am primit amenda acasa de la politia de la mine din localitate dupa 2 saptamani a venit foaia aceea care trebuie completata si dupa ce l-am trimis inapoi la vreo 1 luna si amenda. Am un prieten care a fost prins la cluj si a primit amenda din 23 august in februarie pe la sfarsit. Cel mai bine o sa stii atunci cand auzi ca suna la usa curierul de la firma TCE CURIERO. sau poate primesti prin posta dar de obicei vin cu cei de la Curiero.

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu mai faceti afirmatii nefondate. De unde ati scos termenul de 2 saptamani? In lege nu este prevazut niciun termen si cunosc un caz in care a dupa 5 luni a venit adresa prin care politia solicita proprietarului sa spuna cine a condus masina in data de...

| valsulnorilor a răspuns:

Depinde in primul rand ce fel de radar a fost. Daca a fost radar fix vine mult mai greu pentru ca e in functie de zona de trafic de numarul de contravenienti, numarul de politisti de la suraveghere camere fixe, etc, daca e radar mobil (masina de politie )poate veni si in trei sau patru zile ca politistul cand ajunge la sediu vizioneaza caseta, intocmeste adresele catre proprietarii autoturismelor si le preda secretarei sa le inainteze prin posta.

| giulya85 a răspuns:

Maxim 2 saptamani

| fisshu a răspuns:

Sal aceiasi chestie am patit si eu cand mergeam la Cluj da nu am avut idee ca este radar iar dupa trei luni mi-a venit acasa un plic in care scria sa trimit datele persoanei care a condus in acel moment iar dupa o saptamana am primit amenda cu poza cu tot la mine era radar fix nu era nici un echipaj al politiei radarul era pe un stalp numa bine

| paul_4864 a răspuns:

Eu am primit-o dupa 5 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
În decurs de o săptămână de la producerea evenimentului.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebarebig grin ...la fel ca meblondish. dar mai are cateva detalii.mai exact: eram pe o strada, gen strada dezrobirii(sect 6, care locuieste si stie)sau mai simplu poate nu conoaste toata lumea. iuliu maniu. eu pe mergeam pe un sens, aveam cam 80km/h, pe partea cealalta, pe celalat sens, era o masina de MAI logan rosu, cu dispozitiv radar, fapt pe care l-am surprins cand m-am intors in apoi, pe partea aceea unde era radarul, dar pe jos. Intrebarea Intrebatoare care intreaba multi intrebatori, m-a luat radarul, pentru ca eu cred ca nu deoarece era gardul aceala care separa cele 2 sensuri de mers... voi ce credeti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare acum duminica am fost pana in blaj iar intr-o localitate m-a prins radarul cred ca aveam 55Km/h (mentionez ca era un radar tip nou pe care antiradarele vechi nu le detecteaza ) cam cat timp dureaza pana primesc amenda acasa? MULTUMESC FRUMOS