| NG_Adi_1998 a întrebat:

Ieri am fost oprit de un echipaj de politie in localitate si mi-au luat datele spunand ca am avut viteza de 82 km/h in localitate, amenda vine acasa tinand cont ca nu m-au pus sa semnez nimic nici un proces verbal absolut nimic? Pot face contestatie daca vine acasa?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca aveau sa iti dea amenda, iti dadeau pe loc

| NG_Adi_1998 explică (pentru suntserios):

Sa inteleg ca nu imi trimit nimic acasa? Asa au spus ca voi primi amenda acasa... multumesc frumos pentru ajutor.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate sa primesti procesul-verbal de contraventie acasa. Poti face plangere contraventionala, in termen de 15 zile de la primirea procesului-verbal.

| NG_Adi_1998 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciudat că nu ți-au făcut proces verbal, dar da, o să vină acasă mai mult ca sigur. Pregătește ~500 lei. laughing