| Djakosk a întrebat:

Am si eu un ATV Marte Delta. Acesta sta pornit doar dacă este șocul tras. Am încercat sa reglez de la relanti dar degeaba. Când împing șocul înapoi dacă nu îl țin accelerat se oprește... Îmi spune si mie cineva ce este de făcut?. Va mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| qest11 a răspuns:

Ai amestecul sarac, iar cand tragi socul, se normalizeaza amestecul de aer-benzina, dar nu are putere. Vezi jiclorul principal sa nu fie infundat. Mai bine spala carburatorul si baga jet cu siringa sau cu spray de contacte electrice, prin fiecare canal si vezi daca iese pe partea cealalta.