| Andrei_Denis_1998 a întrebat:

Am trecut mașina pe numele meu și la primărie și la politie dar numerele au rămas aceleași. Am rovinieta și asigurarea de la vechiul proprietar pe numerele rămase sunt valabile?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Rovigneta e valabila.
asigurarea, ce mai conteaza, ca oricum ai facut alta pe numele tau cand ai inscris masina la politie, ca altfel nu puteai. Si nu asigurarea nu e valabila daca in certificat e numele tau

| MarianSchiopota a răspuns (pentru suntserios):

Buna.
Daca am trecut masina pe nume si am schimbat si numerele de inmatriculare, rovigneta mai e valabila?

| Evolution a răspuns:

Rovinieta da, asigurarea nu.

| Andrei_Denis_1998 explică:

Acum am pe o luna asigurarea pe șasiu are ceva?