| Cty_Cata_1997 a întrebat:

Am umblat in Anglia cu o masina fara asigurare, a fost confiscata de politie. Pentru a o recupera am nevoie de o asigurare. Care stie vreun site mai ieftin sau cum pot face pentru recuperarea acesteia, va rog.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Ar fi o varianta sa faci asigurare temporara daca ai nr de inmatriculare romanesc. Si vezi ca daca esti rezident cu nin ai 14 zile la dispozitie sa anunti hmrc pentru a inmatcula masina din momentul in care ai intrat cu ea in GB. Altfel iti baga amenda cate 5 lire pe zi din ziua in care a intrat la englezi pana in prezent. Daca ai motor mic la masina gasesti asigurare buna. Cauta insurance comparison uk si vezi rezultate