| George16 a întrebat:

Am un Cielo Daewoo si am niste probleme de la un timp cu ea (nu prea trage, consum ridicat, un miros ciudat, merge in suturi) cam atat daca poate sa ma ajute si pe mine cineva.Va multumesc!

7 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Salut,

- verifica reglajul tachetilor, e posibil sa aiba joc si sa nu mai inchida/deschida supapele bine.
- sonda lambda sa nu cumva sa numai functioneza cum trebuie, nemaifacand bine amestecul carburant.
- pompa de benzina sa nu mai faca presiunea cum trebuie in rampa, sau debitmetru.
- filtrul de benzina
Mult succes.

| drhotzu a răspuns:

Pai ai o problema ori cu injectoarele...
ori cu supapepe... oricum este ceva de la motor... presupun ca ai cam taiat colturile pe revizie, sau combustibil prost. oricum trebuie sa te duci la un mecanic sa iti verifice motorul. ideal ar fi mai intai sa iti verifice compresia din motor!

| Janek21 a răspuns:

Sa te ajute cu ce? Mergi la service sau da-o la programul Rabla si ia-ti una care sa-ti dea mai putine batai de cap.

| ionutz03 a răspuns (pentru Janek21):

Spera ca primeasca un sfat in privinta acestei probleme si cam ce ar avea de facut pentru a p rezolva fara a da bani multi prin service-uri, dar se pare ca unii nu pot intelege astfel de intrebari.

| George16 explică (pentru ionutz03):

Mersi

| djdevastate a răspuns:

Uita-te la filtrul de benzina, sonda lambda, injectoare.