| raf11 a întrebat:

Am un ford fiesta anul 2009 vreau sa stiu daca are curea de distributie sau e pe lant.multumesc anticipat

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E pe curea

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Este pe curea, distributia la Ford Fiesta din2009!

| Maioru a răspuns:

Cand vrei sa primesti un raspuns trebuie sa stii si ce sa intrebi, nu? Ai spus anul fabricatiei dar motorizarea cine mi-o spune?

| trixiiie a răspuns:

Masinile care au distributia pe lant au capacul de la distributie din metal pentru ca uleiul circula si pe acolo. Uită-te și vezi.
De obicei Ford Fiesta are pe lant. Acum nu mai stiu si anul.