| AlexandraN21 a întrebat:

Buna! Care este pretul aproximativ pentru o distributie pentru Ford Fiesta 2017?
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu merge asa cu un model de masina fara cilindreea aferenta si motorizarea pe benzina/ diesel etc
De ce? sunt masini pe diesel cu distributie lant, masinie pe benzina care au fie distributie pe curea fie pe lant!

Nu stiu cat de mult te ajuta, dar serviceurile serioase care nu lucreaza la mica ciupeala, au proprii lor distribuitori de piese si nu accepta sa vii cu piese din exterior chiar fie ele si noi.
Nea Caisa care lucreaza la groapa si zice ca are service lucreaza altfel dar nu si legal.

Deci cel mai simplu ai putea afla la serviceul la care urmeaza sa schimbi distributia.
Acolo afli cat costa si pe ce producator va fi distributia si mai ales cat costa cu manopera!
Intrucat este o lucrare care lasa "sechele" asupra masinii daca nu este bine pusa la punct distributia, recomand doar serviceuri profesioniste unde lucreaza oameni priceputi, costa mai mult ca la nea caisa care lucreaza in propriul garaj, dar merita.

daca totusi vrei sa afli pretul kitului distributie poti sa ne zici marca, modelul anul fabricatiei, motorizarea/cilindreea, adica ford fiesta 2017 motor diesel/benzina de 1000 cm3, 1400 cm3 cu 80, 100, 150 Cai putere/ kilowati

| sierra1 a răspuns:

De la vreo 500 in sus

caută EXACT pe epiesa

| relian a răspuns:

Distributie, laughing cei aia? Poate intrebui de curea de distributie, asa chiuloasa cine stie cit o costa, distributia este de fapt chiuloasa, plus cureaua, asa ca tu ce cauti mai exact?