| MariusFlorentin1995 a întrebat:

Am un Ford Focus 1.8 Am mers cu ia pana s-a terminat motorina (pana prostului) recunosc. dupa. Am bagat 2, 5l de motorina porneste..si sta la relanti 2-3 min sau merge 200m se opreste iar porneste iar mai merge......intrebarea e cati L se baga ca sa mearga din cate am inteles minim 5L.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ori nu sunt suficienti cei 2.5l, si iti trage motorina cu goluri de aer, ori inca nu ti s-a amorsat instalatia calumea (adica cam tot aia).
Baga-i cum spunea si ala, macar 5l.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa ii faci si plinul, pana nu cureti toate mizeriile alea de le a tras motorul cand era rezervorul gol nu rezolvi problema

| MariusFlorentin1995 explică (pentru suntserios):

Eu am mai patit-o odata am venit acasa si i-am dat aluia 5L de motorina si mi-a pornit, acum nu stiu ce a facut ala. Ps : la mine de cand a cumparat-o din Italia noua a cumparat pentru chestia de bagi motorina e o chestie cu sita si burete.care o curat la fiecare alimentare...o curat si o pun numai cand alimentez... poate e prea putin 2, 5l si are ala dreptate "fara 5L nu ai ce face"

| MariusFlorentin1995 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am bagat 20L si am mers vreo 37 de km acum am venit cu ia

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MariusFlorentin1995):

Ori nu sunt suficienti cei 2.5l, si iti trage motorina cu goluri de aer, ori inca nu ti s-a amorsat instalatia calumea (adica cam tot aia).
Baga-i cum spunea si ala, macar 5l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2,5 l se baga la scuter.