| Jaxi a întrebat:

Am un ford focus 1, nu se mai deschid usile din cheie(desi cheia merge ca i-am schimbat bateria si o dusai si la unu sa se uite la ea si emite semnal), butucu de la usi nu merge ca e stricat
am bagai curent la baterie la masina de la altcineva, scosai bornele, le inversai le lasa-i asa stiind ca s ar reseta si s ar deschide usile insa nimic, Rezolvari? Fara spart geam, fara sa bag o sarma printre usa si fara sa fortez geamurile... exista?=)

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"butucu de la usi nu merge ca e stricat...Rezolvari? Fara spart geam, fara sa bag o sarma printre usa"

tu vrei și cu sufletul in rai și cu... vorba aia

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Deschide portbagajul cu cheia.
Daca tot nu reusesti, cheama un lacatus sa o deschida. La mine in oras dureaza 2-30 de minute, si costa undeva intre 70 si 400 de lei, in functie de cat de "desteapta" e masina.