| anonim_4396 a întrebat:

Am un golf 4 1. 9tdi (mai exact asv de 110cp). Masina scotea fum albastru! Am desfacut intercoolerul si am gasit aproximativ 300grame de ulei in el, l-am curatat si masina tot scoate fum albastru incepand de la 1500 rotatii si pana in limitare. Daca aveti idee de la ce ar putea fi?
Va mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Denila123 a răspuns:

Epurator. turbina.
electrovalva

| relian a răspuns:

Tot scoate pentru ca acolo tot vine ulei.Deci turbina scapa ulei pe partea pe unde baga aer, aia e problema, trebuie sa scoti turbina si so duci la reparat, ori vezi si tu cat costa una deja reparata sau una noua si cat costa a ta daca o repari, apoi stii ce sa faci.