| Luca_Majority_1993 a întrebat:

Am un Hyundai Santa Fe Model 2004 si vreau sa fac un cd cu muzica pentru masina. Am incercat o sumedenie de programe diferite de Audio-CD si toate prostiile, si de fiecare data ori nu il citeste de loc si da mesajul Error, ori mi-l citeste, dar nu pot sa derulez melodiile. Am reusit decat cu unul sau doua cd-uri sa le fac sa mearga. La aceste doua cd-uri reusite am folosit Nero cu setarea Audio CD cu toate setarile normale, dar cand am incercat a treia oara am dat de aceleasi probleme. Nu imi derula melodiile. Cum pot face un cd pentru masina NU MP3 ci Audio CD care sa mearga ca lumea?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa -i stergi lentila cititorului laser.
Exista un cd special si o solutie.
Dupa aceea o sa-ti citeasca mai multe tipuri si culori de cd-uri.
O sa fie mult mai permisiv si la cd-urile cu erori de scriere.
Cu timpul nu o sa mai citeasca nici cd-urile originale.

| sori88 a răspuns:

Incearca CDBurnerXP si fal la cea mai mica viteza

| Ionuţ_Cucu_1989 a răspuns:

Daca il faci de pe un laptop, din cauza asta ar putea fi problema. eu la 2 laptop-uri nu mi-au mers cd-urile facute, iar daca am facut de pe unitate centrala au mers foarte bine. schimba laptop-ul sau incearca pe PC