| Jipa95 a întrebat:

Am un motor de logan 1.4 MPI an 2005, si peste 200 mii km parcursi. Cu cat s-ar vinde un asemenea motor?
Precizez ca functioneaza perfect, nu are defecte.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe piata e cam 1000-1500 lei un motor de logan. Avand in vedere ca al tau are peste 200mii probabil ar tinde mai mult spre 1000

21 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu zic ca in jur de 500 de lei.
Motorul 1. 4mpi cred ca e identic (nu m-am uitat la cod) cu motoarele de pe Solenza si Supernova, care se vand si la 300 de lei in stare ok.

| SasNetRomania a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

NU Compara un motor de supernova de peste 15 ani cu un motor de logan. Loganu e facut integral de renauld, nu ca solentza sau supernova doar 20 la suta... Pretul corect ar fi undeva la 700 euro. Dar te poti uita foarte usor pe daciaclub.ro sa vezi acolo preturi. la 200mii acel motor nu mai merge perfect, deoarece are pierderi..adica consuma ulei, fum negru etc...

| MariusF23 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

La baza e acelasi motor, dar pe Solenza are alte camasi, injectoare etc, codul e E7J. Pe Logan e K7J.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru SasNetRomania):

700e un motor 1.4 mpi?
Eu iti aduc si masina de banii astia rolling on the floor
P.S.: Pierderile nu-s normale nici la 1.000. 000km, garniturile se numesc consumabile. Am avut Logan 1.4 mpi cu 400. 000km, si nu consuma ulei deloc. Nu vorbim de Volkswagen, totusi.

| SasNetRomania a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Garniturile sunt fix degeaba la un motor obosit amice.
cu 700 e aduci masina? aia nu e masina e autoturism... rabla din 90 din Germania care cazi din ea.
orice motor pe benzina la 120-140 mii e cam terminat, deoarece trebuie segmentat, automat cade si puterea motorului mai jos. Ai dreptate nu vb de vw sau audi vb de renault aka dacia rolling on the floor

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru SasNetRomania):

Esti paralel.
O zi buna!

| SasNetRomania a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Paraleli sunt aia care te mint pe tine frumos, ca dupa cum scrii se vede ca esti un copil generatia facebou, care traiesti digital si din auzite.
Ramai tu cu joarsele tale, ca nu ne intereseaza, serios acum.
Salutare.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru SasNetRomania):

Si tu ce mamica-ta cauti pe net, daca esti altceva? laughing
Eu am prins si joaca pe afara, stai tu linistit.
Dupa parerea pe care o ai tu despre uzura in functie de rulaj, se vede ca n-ai treaba cu masinile. Las-o asa ca e mai bine. Nu te-a obligat nimeni sa raspunzi aici, daca esti de pe alta lume. Site-ul are atatea categorii...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru SasNetRomania):

P.S.: Am si o pagina de net, cu afacerea mea, poze cu lucrari... Dar nu amestec contul asta TPU cu realitatea, nu-mi foloseste faima de aici la nimic.
Eu intru pe aici ca sa ajut pe altii, fiind si un exercitiu de memorie/test de experienta pentru mine.
Tu vad ca ai cu totul alte planuri pe aici.

| GhostRider02 a răspuns (pentru SasNetRomania):

Supernova e din 2002, si poti lua pe el 300 euro

| GhostRider02 a răspuns (pentru SasNetRomania):

Si un motor de logan e la fel ca la solenza si supernova, totul e renault numai caroseria e a noastra.

| SasNetRomania a răspuns (pentru GhostRider02):

Evident, dar nu mai comparati tehnlogia din 2002 care pute a benzina cu cea a loganului, CA E LA ANI LUMINA.

| GhostRider02 a răspuns (pentru SasNetRomania):

De pacara nu tot acel motor putin inbunatatit(daca ai norocul ala) e si in logan.

| SasNetRomania a răspuns (pentru GhostRider02):

Sigur sigur cred ca nu realizati ca din 2002 sunt 13 ani. aproape cat varsta ta. Esti mic nu te pricepi mai bine nu mai zici nimic laughing.

| GhostRider02 a răspuns (pentru SasNetRomania):

Ai de capul ta tongue

| SasNetRomania a răspuns (pentru GhostRider02):

Al tau al tau copil fabricat in 97 tu si tehnologia. locu tau e pe facebou.

| GhostRider02 a răspuns (pentru SasNetRomania):

Invata sa scrii si apoi hai la mine.

| SasNetRomania a răspuns (pentru GhostRider02):

Poate tu copilas cica "ai de capul ta" rolling on the floor) laughing haha mai mergi pe la scoala lasa faceboul. ( asa ii zic eu ca toti de acolo aveti fata de boi si vite). Roman incuiat la mintewinking

| GhostRider02 a răspuns (pentru SasNetRomania):

Haha ce ma ras laughing am eu mai multa scoala decat o sa ai tu in trei vieti de ale tale.Si apropo pentru necunoscatori 1997 e doar un numar nu un an de nastere.

| SasNetRomania a răspuns (pentru GhostRider02):

Esti prost stai jos, ai 4. Si avatarul tau de copil obez tot "doar o poza este?" iti recomand sa o schimbi ca numele l-ai schimbat ca te faci de ras copilas retard. Ramai in lumea ta paralela. Nici 12 clase nu ai. Nu ma cobor la mintea ta ca dau de petrolwinking

| GhostRider02 a răspuns (pentru SasNetRomania):

Poza e mai veche geniule.