| Florea_Vasile_1993 a întrebat:

Am un opel astra g 1.7 dti din 2000 si mi-a ramas turata la 1500 rpm si nu se accelereaza deloc

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La cate detalii dai, mai bine du-te cu masina la service.

| farryx a răspuns:

Probleme cu egr/ turbina probabil. motorul a intrat in parametrii de siguranta. e o problema pe evacuare pentru ca masina se limiteaza cu admisia ca sa faca evacuarea posibila. Poti desface egr-ul acasa si il poti curata singur (am golf 3 si la fel a facut, era egr-ul plin de funingine.), vezi daca e vreo diferenta dupa, daca nu. cel mai probabil e turbina putin blocata