| Daniel_George_1994 a întrebat:

Am si eu o problema in legatura cu un Fiat Punto 1995 1.1 benzina 54cp... de exemplu sunt cu a-I-a calcata in "blana" are momente cand sta turata la 5-6000 rpm apoi scade brusc la 1500-2000 rpm si nu se mai accelereaza deloc si da sa moara motorul, sau ii prind un moment cand ii dau a-II-a, a-III-a... si dintr-o data sunt nevoit sa o scot pe liber sau chiar sa opresc masina ca nu se mai tureaza deloc cu toate ca am acceleratia calcata la maxim. De la ce ar putea sa fie.

1 răspuns:
| Wistler a răspuns:

Verifica prima data bujiile daca tot asa face s-ar putea sa fie ceva de la pompa de benzina sau carburator/injectii nu stiu cum e pe masina ta.