| cristianorudi7 a întrebat:

Am un Passat B7 si atunci cand opresc masina (nu motorul) sa iau de exemplu pe cineva de pe marginea drumului si acel cineva vrea sa intre, usile nu se deschid, doar daca le deschid eu din interior. Cum pot rezolva aceasta problema? Multumesc

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cel mai probabil e activat din diagnoza sa se incuie portierele peste o viteza de 15km/h.
Verifica acest aspect, cand pornesti asigura-te ca toate portierele se pot deschide, apoi pleaca cu masina la drum si verifica dupa daca s-au blocat.
Problema se rezolva in cateva minute, trebuie sa mergi doar la cineva priceput cu VAG COM si in 5 minute maxim ar trebui sa nu mai ai aceasta problema.

| HadesSs a răspuns:

Exista un mod de siguranta care e activat, cand pornesti de pe loc se incuie toate usile, o poti rezolva daca te duci la un service sa iti dezactiveze acest mod.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri în mașină, închizi toate ușile, pornești motorul, după care apeși si ții apăsat butonul de închidere a ușilor pana auzi un sunet. Daca nu vrea asa, cu VAG-ul.
https://www.facebook.com/......malink.php

| Alex99999999 a răspuns:

Daca te referi ca ii deschizi usa ca si cum ai iesi, nu de pe acel buton de pe bord, sa stii ca ai un fel de buton pe bord care daca l apesi inchide si deschide masina sa zic asa.

| alexandrukiller2 a răspuns:

Pentru ca se inchid singure dupa catva timp de mers din motive de siguranta