| edyRO16 a întrebat:

Ce se intampla daca am bagat benzina normala in piaggio ciao? Am mers cu ea vreo 1km

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Presupunand ca trebuia sa bagi benzina cu ulei, se poate gripa motorul foarte repede.
Daca deocamdata ai scapat, pune un pic mai mult ulei si asta e.
Dar sa stii ca daca mergi cu benzina fara ulei, e suficient 1km sa blochezi motorul si sa fie nevoie de set nou.
Tu probabil mai aveai niste benzina cu ulei in rezervor, de aia ai scapat.

2 răspunsuri:
| Mihai0101 a răspuns:

Daca e cu amestec de ulei in benzina inca una de asta si faci praf motorul.

| edyRO16 explică:

Si am bagat cam 1/2 litru