| Username6 a întrebat:

Am un prieten care vrea sa isi cumpere o masina in leasing. El nu lucreaza in Romania ci in Italia, dar ar vrea sa cumpere masina din Romania. Poate sa achizitioneze o masina in leasing cu contractul de munca din Italia?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Da! Cu contractul de munca din orice tara din Uniunea Europeana poate obtine un credit in Romania dar la leasing la banci la unele da si la altele nu, doar ca nu ii recomand fiindca dobanzile sunt mai mari la noi decat in Italia si daca tot sta acolo si poate platii leasingurul ii recomand sa o cumpere de acolo!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu o ia de acolo? Cu taxele din Romania iei o masina de acolo la mana a-2-a beton.

| w1NNNd a răspuns:

Nuuuuwinking

| gabscu a răspuns:

Cand achizitionezi o masina in leasing devii proprietar cand termini toate ratele de achitat, nu conteaza daca lucrezi sau nu, deci se poate