| sergiu1s a întrebat:

Ce ziceti baieti cum fac scuteru sa imi ia 80km/h are motor de 80cc si ia decat 70 scuter chinezesc desire50?

13 răspunsuri:
| KaPy2 a răspuns:

Delimiteaza-l
Nui pune Cherosen ca-ti distruge tot in el laughing

| sergiu1s explică (pentru KaPy2):

Daca ii pun un cdi recing ma ajuta ca e cel stok si si pote e din el ce pareri aveti?

| Bilva_Clau_1993 a răspuns (pentru sergiu1s):

Este posibil sa ajute ii da voie in turatii mai mari niste bile la ambreaj mai usoare sau chiar ambreajul schimbat cu unul sport

| sergiu1s explică (pentru Bilva_Clau_1993):

Daca ii pun usoare se tureaza dar nu mai are viteza si daca ii pun grele nu mai are putere acum am de 6, 2 i-am pus si de 5 dar imi ia doar 60km si asa imi ia 70km si vreau macar 80km o sa iau un cdi sa incerc

| gabyS98 a răspuns:

Delimiteazal

| sergiu1s explică:

Si sa-i fac si o pornire mai usoara la rece ce pot face cdi ajuta la pornire ca ii dau vreo 15 pedale la rece o parere aveti?/

| gabi10ionut a răspuns:

Cumparati motor sau delimiteazal......in cel mai rau caz mai bagai si putin cherosen in benzina si vezi ce face eu asa am facut la logan sa bage 170

| sergiu1s explică (pentru gabi10ionut):

Esti prost cherosen iti bagi in fundul mat.

| Bilva_Clau_1993 a răspuns:

In primul rand cauta-i limitaoare : de exemplu poate sa aiba la ambreajul din spate o saiba in plus care nu ii da voie sa ridice la maxim, cauta pe la carburator un prieten a desfacut un surub de pe acolo nu stiu sa iti zic sigur care sau limitatorul de pe cdi te duci la cineva care se pricepe si atunci o sa scoti viteza care o vrei

| sergiu1s explică (pentru Bilva_Clau_1993):

N-are acea saiba si nici la carburator cdi este cel stoc o sa-i iau unul recing ma ajuta cu ceva?

| Bilva_Clau_1993 a răspuns:

Incearca si asteptam raspuns.

| sergiu1s explică (pentru Bilva_Clau_1993):

Ii puseei azi cdi si nu merege palpaie parca ar fi bujia proasta si bujia i-am luat-o tot noua si cu cel stok merge adica cdi stok ce se intampla stiti?

| Bilva_Clau_1993 a răspuns (pentru sergiu1s):

Nu stiu ce sa zic... posibil sa fie cv la cdi-u care l-ai pus