| bobitzu22 a întrebat:

Am un scuter si acum 2 saptamani i s-a facut schimbul de ulei azi am verificat joja si nu mai era nimica pe ia era uscata ce niba s-a intamplat s-a putut intampla cv cu uleiul cand a stat pe deoparte scuterul vreo 10 minute

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Are pierderi daca nu se mentine nivelul.

| angel74dm a răspuns:

Ori papă ulei, ori ai băgat mai puin decât trebuie... La un scuter de 49 cmc în 4 timpi intră cam 650-750 ml ulei, deci, ori mai trebuie să bagi, ori segmentare...
PS În mod normal, dacă păpa ulei, ar fi trebuit să scoată fum ca la nebuni, ceea ce presupun că nu a fost cazul, deci rămâne varianta a doua...

| viotedy a răspuns:

Nu se vede pata unde-l tii noaptea? trebuie ori segmentat ori are vreo fisura.

| ManeaAlex a răspuns:

Ba daca era se vedea ca ti-a curs uleiul din elwinking ...Schimbai segmenti