| CV25CRI a întrebat:

Am un Suzuki Vitara cu motor 1.6, 82 cp si as vrea sa il inlocuiesc cu un motor de Mb ml 400 cdi cu 250 cp.
Se poate?
Ce ar mai trebui schimbat daca inlocuiesc motoarele?

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Ar fi foarte costisitor. In primul rand trebuie sa adaptezi noul motor cu restul componentelor, frane mai bune, alt ambreiaj, alte jante, alte suspensii, alte planetare, si tot asa. Plus ca te costa mult manoperele, asa ca eu sincer nu as face aceasta operatiune.

| CV25CRI explică (pentru Frank51):

Nu sti cum as putea sa maresc puterea motorului?

| Frank51 a răspuns (pentru CV25CRI):

Sincer nu stiu, la o masina de genul care nu are nici turbina chiar nu am nici-o idee. Poti sa ii faci un soft si probabil sa schimbi unele elemente precum evacuarea, dar nu te ajuta cu mult. Instalarea unei turbine ar fi cea mai buna solutie, dar nu stiu daca este posibil asa ceva.

| Panamax a răspuns:

Este ca si cum ai culege un rahat de caine de pe strada si vrei sa-i inlocuiesti continutul sa -l faci profiterol.

| Vvistula a răspuns:

Du-te la un service sau cineva care e mecanic si iti poate da informatii mai bune decat cele pe care le vei gasi eventual aici.