| anonim_4396 a întrebat:

Am un VW jetta (2001) - cand turez motorul, merge doar 3 secunde, apoi moare....De la ce poate fi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Electromotor sau bujii, parerea mea ...mai bine te duci la un mecanic sau sa o pui pe tester sa vezi daca iti gaseste ceva, te costa max 100 ron. Decat sa cumperi bujii degeaba mai bine sa fii sigur care este problemawinking

2 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Injectoarele ar putea fi o cauza...

leonardk
| leonardk a răspuns:

Poate fi limitata turatia motorului la un anumit nr de rotatii/min (cum au camioanele limitator - nu pot trece de 90km/h)