| Matei_Alexandru_1996 a întrebat:

Am vandut o masina acum multi ani fara acte de vanzare cumparare. Din cumparator in cumparator nu mai stiu la cine este. As vrea sa o radiez sau sa fac actele de vanzare cumparare...Ce este de facut? VS 03 BXA

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai doua posibilitati:
1.Identifici ultimul cumparator si faci contractul cu acesta.
2.Te duci la un notar public si dai o declaratie pe proprie raspundere ca ai vandut masina si nu ai actul de vanzare cumparare. Numai bine!

| a1doru a răspuns:

O declari furata si gaseste potera proprietarul actual.rolling on the floor

| Matei_Alexandru_1996 explică:

Si foarte important nu pot lua legatura ci ultimul proprietar