| GeorgeOG19 a întrebat:

Am vazut pe OLX ca sunt folii omologate RAR care iti vin cu certificat, abtibild etc. Daca le montez eu acasa are ceva?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu cred, dar trebuie sa ai acel certificat la tine atunci cand te opreste militia.
De asta mie imi plac geamurile negre de fabrica nu stai sa le mai dai explicatii la incultii tablagii.

| GeorgeOG19 explică (pentru Simpatic):

Apai il iau cu mine ca nu ma incurca.Pun doar pe luneta si laterale spate.

| Simpatic a răspuns (pentru GeorgeOG19):

Cel mai bine intreaba vanzatorul, desi eu as recomanda ca foliile sa fie montate intr-un service montator de folii autorizat, caci am inteles ca exista serviceuri care nu au certificatele acestea in regula adica dau falsuri, dar ...mai greu realizabil in practica sa se complice in halul asta.
Deci my friend nu e atat de scump nici sa iti montezi folie LLumar in service, apeleaza la profesionisti care asta fac de ani de zile.
Nu de alta dar sa montezi folia pe luneta masinii este mai greu, mai greu sa nu lasi bule si mai greu sa nu arzi rezistenta aceea care incalzeste lunetawinking

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Omologarile trebuie completate de un atelier autorizat pentru montarea foliei pe autoturisme, deci degeaba e omologata folia, daca o pui tu (neautorizat).

regis
| regis a răspuns:

Nu are nimic, nici macar omologare. Nu e suficient ca folia sa fie omologata, trebuie facut si montajul intr-un atelier autorizat RAR in acest sens.

| Sofer a răspuns:

Mergi la un montator autorizat sa îți pună folia.