| anonim_4396 a întrebat:

As dori niste pareri si impresii cu privire la noul Renault Symbol, de la cei care l-au incercat.

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Am utilizat si ca dezavantaje: Consumul realativ mediu, nu poti sa spui ca are consum mic pentru capacitatea si forta masinii tinand cont de anul de fabricatie, piesele sunt extrem de scumpe, te rup daca le cumperi noi, nu rezista exagerat de mult o piesa ca la Volkswagen, BMW, Skoda, Mercedes si asa mai departe, la dezmembrari gasesti foarte greu anumite piese fiindca nu a fost o masina exagerat de vanduta ca sa isi fi luat multi inainte, sistemul electric si aerul conditionat pun probleme frecvent, din cate am vazut aproape o-data pe saptamana vine cate un Symbol cu probleme la instalatia de climatizare, siguranta in masina nu este exagerat de mare dar nici scazuta, undeva foarte putin peste jumatate in top. In pricipiu daca ai bani de piese este o masina care se merita sa o cumperi, daca nu ai bani sa bagi masiv in piese... nu merita sa o cumperi decat ca iti place design-ul!

| bigalow a răspuns:

Am condus unul 1.4 16v 101 cp ca masini merg bine demaraj din 1 in a 2 chiar foarte puternica si rapida dar cum a zis furtuna au pisele de te ustura inima laughing

| valentynrobert a răspuns:

Nu e cinestiece desi merge bine mai bine ia-ti un ford sau volvo is mai sigure!