| stiby a întrebat:

Ce masina a-ti alege dint toate punctele de vedere?
-noul renault symbol
-dacia logan
-chevrolet aveo! dau funda raspunsului cel mai repede si concret!

Răspuns Câştigător
| io_3819 a răspuns:

Ia-ti logan e ieftin la piese consuma putin si e o masinna practica

10 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Logan si Renault au piese si revizii foarte scumpe, dar Renault este cel mai rezistent si cel mai ok ca performante. Chevrolet este mai ieftin ca Symbol si cu intetinere mai ieftina dar piesele pica mai repede. Eu as alege Symbol! Acum este tb ta, si eventual ia ceva diesel!

| FurtunaDiesel a răspuns:

Acum este problema ta dar eu te sfatuiesc sa verifici pe Google ce au scris copii ca au dat-o in balarii si ce au mai zis cate unii au zis prostii! Motor la Renault asamblat manual, motor la Chevrolet care nu surprinde cand Chevrolet-ul detine recordul mondial de km parcursi cu un motor de automobil, nu stiu dar au cam aberat ma scuzati!

| push2gl a răspuns:

Fiecare cu ce isi permite, si eu as vrea un BMW dar ma multumesc cu un Logan la care in 3 ani nu am platit decat reviziile, nu am patit nimic cu el, sper sa gasesti masina potrivita

| Ecea a răspuns:

Logic romanii toti vor BMW-uri (mentalitatea tiganeasca)
Eu personal prefer noul Ford Mondeo.

| Ecea a răspuns:

Thekillerboyka te inteleg in totalitate.
Si eu pe la 14 ani visam BMW.
Acum prefer masinile family nu prea mai imi plac sport desi ma pot numi maiac cu condusul, conduc zilnic zeci/sute km.
Acum am inteles diferenta intre o masina confortabila si o masina sport.
Cand ai un BMW si ai un consum 12-14 in oras nu cred ca ne permitem multi sa ne plimbam(desi multi au bmw-uri prin Romania le tin in pacare ca nu au bani de benzina).
Eu personal ma multumesc cu un Ford care imi consuma 7 oras iar reparata, schimb ulei, piese ma costa mult mai putin decat ar costa la un BMW.

| Americanuu a răspuns:

Voltwagen Passat cc din toate punctele de vedere. http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/......sat-cc.jpg

| thekillerboyka a răspuns:

Dacia e taiata din lista de cand ai citit D ul de la dacia! Deci ramane renault cu chevrolet! EU as alege Chevrolet ul pentru ca stiu ce calitati are producatorul :X

| thekillerboyka a răspuns:

Ecea... de ce spui u ca a alege o masina de top, o masina care te lasa practic cu gura uitata la restaorant, este mentalitate tiganeasca? Sa ai o bijuterie nu inseamna ca esti rrom! OK si eu ii urasc... dar nu are nici o treaza cu BMW ul :X

| Octavian007 a răspuns:

Noul renault simboy e OK din toate punctele de vedere:motorul e facut manual de cele mai multe ori (mai ales daca e fabricat in franta) iar masina e foarte frumoasa
Loganul este o masina ieftina care nu iarta pe nimeni cand faci accident:are foarte multe componente facute din plastic. Oricum cine se lauda mai mult cel cu logan sau simbolwinking
Chevrolet aveo sunt masini frumoase dar motoarele nu prea surprind la Aveo deoarece sunt facute in graba iar de cele mai multe ori se scrica mai ales cureaua
Iti recomand Renault Simbolwinking

| MUSEL a răspuns:

Dacia Logan.fi patriot, germanii cumpara masiv Dacia si nu fac mutre chiar daca sunt fabricanti de BMW Opel sau Mercedes.