| valy_1794 a întrebat:

Salut prieteni mi-am cumparat un tico am facut actele de vanzare cumparare si vreau sa stiu ce trebuie eu sa fac masina are toate taxele platite va trebui sa platesc iarasi itp-ul rca-ul si rovineta din nou 1 Ce trebuie sa fac unde merg Multumesc!

2 răspunsuri:
| Misha_1025 a răspuns:

Da, va trebui sa le platesti... dupa ce expira cele existente. Valabilitatea ITP-ului o gasesti in talonul masinii si se face odata la 2 ani. RCA-ul... e ok si ala care-l ai ( Doamnefereste sa ai nevoie de el ) iar ROvigneta este buna atunci cid iesi din localitate.

| andreea3216 a răspuns:

Daca ai cumparat o masina noua atunci va trebui trebui doar sa-ti cumperi doar o asigurare RCA, rovinieta este in continuare valabila.