| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ii fac masinii geamurile fumurii. Ce sa aleg: ionizat sau folie? Cat costa si ce avantaje si dezavantaje exista?

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Conform codului rutier aplicarea foliei se face prin omologare RAR. Altfel santeti in situatia de a fi amendati si vi se retine certificatul de imatriculare a autovehicolului pana la eliminare foliei de pe auto.

| eugem35 a răspuns:

Ionizate sunt mai ieftine dect folie si dau bine pe masina si dac nu pun folia cum trebuie arata urat

| eugem35 a răspuns:

La dat cu spatele sunt oglinzi laterale depinde de masina si nu sunt scumpe toate geamurile ionizate cam 450ron fata 30 la suta si spate 80 la suta

| lifeForJesus a răspuns:

Folie omologata, si eu am, si arata super!

| hndel a răspuns:

Eu am folie si e perfect. Am dat in jur de 600 (parca) luneta si laterale spate. Reflecta razele solare si, le pot da jos oricand doresc, eventual sa le schimb cu alta culoare.winking

| Alex_9605 a răspuns:

Pentru mai multe detalii respectiv sfaturi eu iti propun sa faci o vizita pe forumul Softpedia ca sunt topicuri deschise pe aceasta tema.

| ciumpalaku a răspuns:

Cel mai mare dezavantaj e ca noaptea ai probleme mari la dat cu spatele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dezavantaje...amenzi cat cuprinde. fiindca auzisem de prin presa adunate ca nu mai e voie.