| briquette a întrebat:

Hei! Iubitul meu isi doreste foarte mult sa-si faca geamurile din spate ale masinii fumurii. In curand e ziua lui si pentru ca nu am alta idee as vrea sa ii fac eu acest cadou, dar pentru ca nu ii pot lua masina eu sa ma duc sa fac asta nu stiu cum as putea proceda. Ma gandeam daca nu cumva exista un loc pentru asa ceva care ofera si carduri cadou? Eu sa pun bani pe el si apoi sa-l ofer cadou. se ofera undeva acest serviciu in Bucuresti?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te lua dupa Salontanul, habar nu are de legislatie rutiera. Politia nu are nicio treaba cu foliile atat timp cat sunt puse in service uri autorizate

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt multi montatori autorizati in Bucuresti. Cauta unul care foloseste folie Llumar, sa fii sigura ca va iesi bine.
Despre procedura: te va costa minim 200-250 de lei, daca masina are doar 3 geamuri pe spate (usile + luneta), chiar si 400 de lei, daca mai are un geam intre usa din spate si portbagaj (cum au break-urile). Mergi la un astfel de atelier singura, discuti cu ei, le arati o poza cu masina ca sa stie despre ce tip de geamuri e vorba, platesti in avans, primesti bon fiscal si eventual o hartie semnata de el in care sa scrie ca e plata in avans, apoi mergi cu prietenul tau sa ii monteze folia.
Sau, mai simplu ar fi sa ii spui in acea zi, si faci din timp doar programare la atelier.
Service-urile mari nu prea monteaza folie pe geamuri, de obicei sunt mici garaje particulare, autorizate doar pentru asta. Le gasesti usor pe internet.
Succes!
PS: Nu te lua dupa ala, e perfect legal, daca se pune folie doar pe spate, si primesti omologare semnata de montatorii autorizati. Si eu am folie, si am avut pe multe masini, am trecut de multe ori prin asta.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Esti o iubita pe cinste! Sunt sigur ca se va bucura.Ii spui ca-ti trebuie urgent masina sa o duci pe mama ta undeva si ceva rude. Si duci masina la infoliere geamuri.

| Peridava a răspuns:

Cel mai simplu este sa-i spui: Iti fac eu cadou contravaloarea acestor geamuri. Cind le vrei, eu platesc.

| maryus24 a răspuns:

Poti merge la service, vorbesti cu persoanele respective, faci o programare, prietenul tau merge cu masina, si tu ii dai lui banii sau achiti inainte.

Bafta