| Bruninhos a întrebat:

As vrea sa va intreb urmatoarea chestie :
Cu un Ford Focus masina de tip berlina, din 2001 pot sa bat un golf 5 din 2007 pe o distanta de 800 m?
Fordul are motor 1.8 24 de valve 140 de cai (benzina) iar Golful 1.9 TDi 115 cai.
Nu vreau raspunsuri in batjocura sau la caterinca, astept doar raspunsuri clare si la obiect.

Răspuns Câştigător
| Braunion a răspuns:

Normal ca poti, tu nu vezi diferenta enorma de putere? Nici daca-i Schumacher la volanu Golfului tot n-are nicio sansa...

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca stii sa conduci masina il faci

| AgathaRo a răspuns:

In mod normal la liniuta poti sa o bati. Depinde si de sofer. Benzinarul daca schimba "meltean" la 5000 - 5500 nu are sansa golful.

| iRobby a răspuns:

Nu cred ca un Ford Focus din 2001 ar putea intrece un Golf 5. Chiar daca motorul Fordului are 140 CP si al Golfului are 115 CP, Golful o sa urce mai greu putin dar pe la 500m o sa urce si cred ca are toate sansele sa intreaca fordul, dar numai daca sunt schimbate vitezele perfect.
P.S: Golful are sanse putin mai mari de a castiga o cursa de 800m.

| Bruninhos explică:

Am sa incerc vineri seara ma dau cu el!

| Bruninhos explică:

Ford invingator clar!

| stef07 a răspuns:

Te face golful fara probleme! in demaraj vreo 10metrii il faci ca o ai pe benzina si ai mai bun demarajul dar in 800m te face sigur! dar merita sa incerci. bafta