| Anxiousy a întrebat:

Astazi am dat pentru prima oara traseul si l-am luat din prima fara spaga, cei care spun ca trebuie spaga si ca ii pica, sigur nu stiti sa mergeti cu masina, a fost foarte usor (Bucuresti) Am o intrebare, mi-a spus tocmai saptamana viitoare sa ma duc sa ridic permisul, dar am inteles de la cineva ca se poate lua o dovada de genul ca am luat traseul si ca permisul este in asteptare, este adevarat? Pot circula cu acea "dovada"? Si daca da, de unde o iau?

7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Da, poti cere dovada de la politie, de unde ai dat sala. Este valabila 7 zile. Permisul va sosi prin posta romana, serviciul expres. Verifica datele din el cand soseste. Felicitari, condu prudent!

| Generalul a răspuns:

Da, iti pot elibera dovada pana cand primesti permisul. Primesti alta valabila 15 zile si in momentul in care ti-l suspenda, dar sper sa nu o primesti prea curand pe aia happy

| Estera123 a răspuns:

Eu am dat in septembrie (in Bucuresti) si a doua zi m-am dus sa il iau. Nu cred ca se mai trimit prin posta, mai bine te duci tu sa il iei. Te duci si vezi daca ti-l poate da, si daca nu intrebi de acea dovada.

| Estera123 a răspuns:

Apropo, permisul se ridica de la DRPCIV din pipera (adica unde ai dat examenul teoretic)

| Anxiousy explică (pentru Estera123):

Mie mi-a spus examinatorul sa ma duc miercurea viitoare sa il ridic de acolo (DRPCIV Pipera), si vreau sa conduc cat mai curand, de aceea am spus de acea "dovada", o sa ma duc vineri sper sa fie gata permisul, daca nu sper sa fie adevarata treaba cu dovada si macar sa o iau pe aceea. Tie ti-a spus examinatorul sa te duci a doua zi?

| Estera123 a răspuns (pentru Anxiousy):

Mie nu mi-a spus (probabil a uitat) si l-am trebat pe instructor care mi-a zis ca de refula se dau in 1-2 zile. Acum e problema cu nebunia asta cu schimbarea permiselor. Poti sa te duci sa intrebi daca ti-a iesit permisul, daca nu, oricum nu faci drumul degeaba ca intrebi de dovada..pentru ca, normal, si aia ar trebui sa se ia numai de acolo.

| y0nutz3ly a răspuns:

Da poti, dar trebuie sa o ai la tine cand conduci.