| AlexSnd a întrebat:

Mi-a luat permisul pe o perioadă de 30 de zile, Am făcut contestație, Am luat permisul inapoi cu certificatul de grevă si asteptam sa vad cand e procesul. La 2 zile după ce am luat permisul inapoi iat mi l-a suspendat, era 30 am primit dovada pana pe 15, am primit o hartie ca eu de pe 1 mai din cauza ca mi-a luat permisul prima dată nu mai pot circula o lună adică pana pe 30, Și a doua oară sancțiunea era de pe 15 până pe 15 mai. Bănuiesc că s-a anulat contestația. Pot sa ma duc cu hârtia primită sa ridic permisul pe 30 aprilie?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Simplu.
Faci GREVA 30 zile, incepand de azi si pana de Ziua Copiilor.
Pana atunci ai voie la bere (cu paiul sau cu biberonul big grin ).

| mihai69 a răspuns:

Străzile vor fi mai sigure dacă ți-l anulează de tot.
Cum naiba să îți ia carnetul de două ori în mai puțin de o lună?!?

| kopli a răspuns (pentru mihai69):

Cu "certificat de greva" rolling on the floor

| mihai69 a răspuns (pentru kopli):

El a zis asta... nu eu! tongue

| kopli a răspuns (pentru mihai69):

Stiu. Dar ai intrebat cum de i-a luat carnetul. Si... te-am lamurit.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da ai putea sa te duci cu hartia primita.

| popa07ady a răspuns:

Pentru ce ti-a luat permisul?

| AlexSnd explică:

Mi s-a autocorectat de la tastatură, prima oară mi l-a luat într-un sens giratoriu la băneasa, aveam martori, Era ca și câștigat procesul si a doua oară m-a oprit la otopeni, eram pe ă doua bandă si aveam un camion si cateva masini in dreaota, m-a oprit si si am putut să trag pe dreapta abia in 300 400m si mi l-a luat pentru neoprore la semnalele agentului. Nu mai fiti asa rai daca nu stiti despre ce e vorba. Permisul a fost luat aproape de otopeni, se află la Ploiesti unde aparțin sau acolo unde mi l-au luat?