| mtw123 a întrebat:

Astăzi am încercat sa alimentez de la o benzinărie la prima pompa și cineva băgase înainte mea de aproximativ 30 lei și eu când am încercat sa alimentez, nu s-a putut pentru ca nu curgea nimic, pe ecran arătând tot suma de 30 lei din care cel dinaintea mea a alimentat. Eu m-am mutat la următoarea pompa și am alimentat de acolo, apoi am mers sa plătesc și doamna de la casa m-a întrebat dacă am 2 pompe. I-am povestit cum a fost și nu a stiut sa-mi dea un răspuns concret. Acum problema mea este dacă pot păți ceva din cauza ca figura și cealaltă pompa? M-am speriat destul de grav.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prima pompa nu era achitata inca si de ai nu ai putut alimenta acolo. nu vad problema

| mtw123 explică (pentru suntserios):

Am înțeles, dar eu după ce am văzut ca nu se poate alimenta de la pompa aceea, am mers la următoarea, am coborât din mașina și m-am întors la
Pompa de la care nu am putut alimenta, și nu mai erau cei 30 de lei afișați pentru plata. Eu am alimentat de la pompa următoare unde am tras mașina și am mers sa plătesc după cum am zis. Doamna de la casa m-a întrebat dacă am 2 pompe de plătit. De ce m-a întrebat acest lucru dacă costul de la prima pompa de la care nu am putut alimenta dispăruse, adică a fost achitat? Nici doamna nu a știut ce sa mi spună, mi-a zis ca spera sa fie cum zic eu, și ca doar la finalul zilei se va vedea. Chiar nu vreau sa am probleme din aceasta cauza.

| sierra1 a răspuns:

"M am speriat destul de grav"

iți trece - au camere video si se vede cine ce și cum

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu trebuia sa alegi altă pompă nu pe aia la care a alimentat altul de ce nu ai ales alta ca sunt destule pompe in benzinarii nu este doar una singură, numai tu stii care a fost situatia reală acolo, dar daca ai vazut ca pe ecran arata 30 lei trebuia ori sa i anunti pe cei din benzinarie ca o pompă are probleme, ori sa te fi dus la altă pompă din start si sa alimentezi de acolo de cîti bani aveai, acum trebuie sa speri ca nu se va intampla nimic si data viitoare sti, numai faci asa.

| mihai69 a răspuns:

Nu are ce să se întâmple. Cealaltă pompă nu „figura" decât pe casa ei de arcat, ca livrată și neachitată. Și dacă nu e achitată, tu (așa cum ai remarcat) NU puteai alimenta de la ea. Iar pe înregistrările video se poate vedea și cine a alimentat acolo înaintea ta.

| mtw123 explică (pentru mihai69):

Da, dar la un moment Dat după ce am tras mașina mai in fata, și m-am întors la
Pompa aceea, au dispărut cei 30 lei care trebuiau plătiți, iar eu apoi am alimentat de la următoarea pompa, nu de la aceea după cum am spus și înainte că n am putut alimenta de la ea.