| Flavius_Stanciu_1996 a întrebat:

Audi A4 b8 a fiert apa la 110 grade si cand am verificat nivelul antigelului era sub minim. Cauza?!? Mentionez ca atunci cand am deschis capacul la apa o parte din antigel a iesit printr-o scurgere ceva. Dupa aceea am completat cu apa pana la maxim si dupa nu am mai avut probleme cu temperatura, a ramas la 90 grade... totusi de ce am ramas fara apa si de ce a fiert?

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

De ce a fiert, noi nu avem de unde sa stim, doar tu-ti poti da seama.
Ti-a explicat colegu mai sus cateva din cauze.
Ai ramas fara apa, deoarece atunci cand a fiert a facut presiune in sistemul de racire, si a aruncat-o pe la supapa (aceea scurgere de care ziceai tu).

Atentie, daca ti se repeta problama, probabil vei fi ghinionistul posesoar al unei garnituri de chiuloasa arsa, o distractie costisitoare.

| Flavius_Stanciu_1996 explică (pentru OldSoul):

Nu mi sa mai întâmplat din fericire happy am mers cu ea 160 cu clima pornita nu a mai urcat apa... asta bineinteles dupa ce am completat a doua oara cu apa pana la maxim pentru ca era din nou pe minim dar nu a mai fiert. nu stiu de ce era pe minim iar.

| OldSoul a răspuns (pentru Flavius_Stanciu_1996):

Posibil sa fi avut aer pe instalatie si de aici problema.

| Flavius_Stanciu_1996 explică (pentru OldSoul):

A crescut din nou cand eram cu masina pornita pe loc si clima pornita... am oprit clima si am pornit de pe loc si a scazut imediat! deci?

| OldSoul a răspuns (pentru Flavius_Stanciu_1996):

Sunt multe posibilitati, trebuie sa vezi la drum lung daca dispare din apa.
Insa suspectez garnitura de chiuloasa.

Răspuns utilizator avertizat