| ValentinBogdan a întrebat:

Automobilele: prieteni sau dusmani? Argumente.
Funda!

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Prieteni : daca toata lumea ar sti sa conduca responsabil, automobilele ar fi 'prieteni' dar la ce jungla e prin tara la noi... le poti vedea ca pe 'dusmani' De exemplu daca tu ai 18 ani ti-ai luat permis si tatal tau iti ia o masina puternica din prima, este clar ca acea masina este dusmanul tau, nu esti obisnuit cu condusul, poate te va tenta sa o calci mai tare si vei sfarsi intr-un stalp sau in alta masina, Doamne fereste!

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate sa fie si nevasta, se impart multe momente cu ea, dusman daca te omoara in accident si prieten cand cineva ti-o lasa sa o conduci in interes personal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta suna a tema la scoala asa ca pune mana si gandeste te

| ValentinBogdan explică (pentru suntserios):

Nu este pentru școală. este (adică era pentru ca l-am terminat) un proiect pentru un concurs și îmi trebuiau câteva idei de început.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Idioata intrebarea.
Daca ne-ar fi dusmani, n-ar mai circula atatea zi de zi.
Daca esti pieton si te enerveaza ca trebuie sa te asiguri cand traversezi, ai o problema. Nu realizezi faptul ca fara masini am trai ca acum 200 de ani.

| ValentinBogdan explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu am nici o problema. Am de facut un proiect cu aceasta tema...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru ValentinBogdan):

Si chiar ai nevoie de ajutor pentru atat? E ca si cum ai intreba: mizerie, sau aspirator?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Si una si alta. Pentru ca din seria filmelor.

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Inteligenta: obligatorie sau optionala? ia-ti funda, gaseste un calorifer si fa ceva cu cele doua obiecte.

| ChrissD a răspuns:

Prieteni pentru ca te pot ajuta.

| coztel5437 a răspuns:

Intrebare pentru tine:ce ne-am face fara vehicule auto?

| ancanegrescu a răspuns:

Personal o consider utila pentru ca te ajuta mai mult decat iti poti inchipui