| Males_Cosmy_1993 a întrebat:

Avantaje si dezavantaje la un bmw x3 2.0d an2005

1 răspuns:
| NoMoreSkill a răspuns:

Fiind disel costurile de intretinere tind sa fie mai mari (faptul ca este un bmw nu ajuta nici el ). de exemplu e mai probabil sa ai probleme cu injectoarele si compresia in camera de aredere, ambreiajul este cu volant cu masa dubla ceea ce inseamna un kit de ambreiaj de aprox. 1000 euro, probleme cu egr, dpf.

ca avantaje pot fi un consum mai redus fata de un motor 2.0 benzina, daca este expluatat corespunzator.