| AndrewR a întrebat:

Aveti idee cate kg are un motor de golf 4 1.6? Ma interesează sa-l dau la fier vechi

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Demonteaza baia si chiulasa, ca sunt de aluminiu. Blocul n-am idee cat are, 40-60kg poate; nu stiu. Dar e pacat sa nu demontezi chiulasa si baia, ca sa primesti pe ele pretul de aluminiu.

| AndrewR explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Daca m as pricepe, as demonta o

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru AndrewR):

Dacă ai o trusă bună de tubulare, te prinzi din mers.
Cred că e vorba de cel puțin 20kg de aluminiu. Ar trebui scoase și supapele și axele cu came de pe chiulasă, ca alea nu sunt de aluminiu.