| vegeta a întrebat:

Salutare ma intereseaza si pa mine sa iau un golf 4 cu motor de 1.4 benzina si este din 98 an de fabricare si ma intereseaza si pa mine cat m-ar costa taxa de imatriculare ca am auzit ca sa mai ieftinit taxa de imatriculare la masinile euro 1 si euro 2 aveti idee cam cat ar fi la golfu asta ca taxa cred ca e euro 2

3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

850€ este taxa.
La RAR mai dai 100€, iar pe asigurare pe 6 luni inca 100€.
Cam multisor pentru o masina cotata 1000€.
Cauta ceva sa fie macar euro4.

| FlorinCiokan a răspuns:

O medie logica ar fi 500 euro. Dar depinde de multi factori. Poate sa fie si 200 euro. Sigur ai in oras oameni care se ocupa cu inmatriculari. Ia legatura cu ei.

| vegeta explică (pentru FlorinCiokan):

Nu sunt din oras sunt de la tara si e mai greu aici cu relatii si etc...