| Delocimportant a întrebat:

Baieti, care e treaba cu cd player-erele auto, toate se conecteaza la fel? Am o Supernova, si are casetofonul original, si vreau sa cumpar un cd player. SI voiam sa stiu, inainte sa il demontez, daca si cel pe care il cumpar se conecteaza la fel.

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Cel mai probabil vor trebui facute modificari.
Fie folosesti un adaptor, fie va trebui sa inlocuiesti mufele.
Acum trebuie de vazut ce fel de mufe ai tu acum, e posibil sa fi fost inlocuite deja, sau nu, si desigur sa analizezi daca corespund pinii(firele) in cazul in care sunt la fel mufele, in rest nu ar trebui sa ai alte probleme.
Avand in vedere ca ai casetofonul original probabil vei avea nevoie si de un adaptor de acest gen. http://www.audioshop-magazin.ro/......_dacia.jpg