| kenNNzorFTW a întrebat:

as vrea sa cumpar un adaptor usb auto si nu stiu daca este bun..Am un logan cu casetofon pe casete si vreau sa ii iau un adaptor ca sa pot pune ce muzica vreau. As vrea sa stiu daca este bun si daca merge pe casetofonul cu casete de la logan?
multumesc.

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

Se numeste modulator fm nu adaptor. Da, merge chestia aia emite unde radio pe care le vei receptiona pe casetofonul tau din masina, iti setezi frecventa din el si pe urma cauti frecventa respectiva pe casetofonul tau (ai de grija sa nu folosesti vreo frecventa pe care exista deja un post radio ca se suprapune). Sunt destul de slabute, dupa cateva luni te lasa, cei drept sunt si ieftine, 20-30-40 ron. Si eu am avut casetofon pe masina si foloseam caseta de aia cu jack si dadeam muzica din mp3, din telefon sau din laptop mi s-a parut mai de calitate decat modulatorul, am dat putin mai mult pe ea dar eu zic ca a meritat (~60 ron)

3 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Daca ai un mp3 de pe care sa pui muzica eu iti recomand sa-ti iei o caseta de aia cu jack se aude mai bine ca modulatorul fm si este mai rezistenta.

| kenNNzorFTW explică (pentru Gas):

Nu am mp3 de aceea vreau sa cumpar adaptor-ul acela USB, ca pun melodiile de pe stick. Dar nu stiu daca merge pe casetofonul de la masina si nu vreau sa il cumpar degeaba. big grin

| Gas a răspuns (pentru kenNNzorFTW):

Se numeste modulator fm nu adaptor. Da, merge chestia aia emite unde radio pe care le vei receptiona pe casetofonul tau din masina, iti setezi frecventa din el si pe urma cauti frecventa respectiva pe casetofonul tau (ai de grija sa nu folosesti vreo frecventa pe care exista deja un post radio ca se suprapune). Sunt destul de slabute, dupa cateva luni te lasa, cei drept sunt si ieftine, 20-30-40 ron. Si eu am avut casetofon pe masina si foloseam caseta de aia cu jack si dadeam muzica din mp3, din telefon sau din laptop mi s-a parut mai de calitate decat modulatorul, am dat putin mai mult pe ea dar eu zic ca a meritat (~60 ron)

| Radu_Botezatu_1959 a răspuns:

Este compatibil cu casetofonul