| anonim_4396 a întrebat:

Baietii si fetele,
Intrebarea este:
Pe audi-ul a4 model 2011, el are statie proprie insa, nu are si un subwoofer, are doar cele 8 incinte care este sincer fara bass, are el ceva dar nu suficient pentru ce vreau eu, muzica se aude perfect, insa bass-ul, ia-l de unde nu este, a=si vrea sa ii cumpar un subwoofer intre 800-1500w maxim, dar:
1. imi va suporta actuala statie acel subwoofer?
2. daca nu imi va suporta ce trebuie sa iau in +
3. cum il schimb, si prin ce loc il pun, avand in vedere ca, subwooferul este totusi marisor,
4. astept raspuns de la cunoscatori nu va dati cu parerea ceilalati ca nu modific aiurea in statie, in masina, am dat adica multi bani si nu fac orice rahat.

Răspuns Câştigător
| ȘefuLaValută a răspuns:

Daca ai cel mai slab sistem audio, primul din standard îti recomand următoarea solutie: http://www.clubaudi.ro/......kw-19.html

| anonim_4396 explică (pentru ȘefuLaValută):

Da. thank you oricum, m-am uitat de la 1 la 20, fain ce a facut ala cu audi-ul, insa prea multi bani parca bagati, parerea mea personala, nu a-si fi bagat atatia, cred ca decat sa mai bag si pentru servo si pentru s nu's ce, lasa-ma frate, mai bine mai stau 2-3 luni maxim cu asta si un bmw seria 5 sau un audi 2014 cu steptronic/multitronic, este parerea mea o idee mai buna, o masina mai scumpa de altfel dar mai buna si o iau aproape de full, merci mult oricum, dar prea multe de modificat.

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie nu mi se pare atat de mult de modificat daca e vorba doar de sistemul audio si nimic altceva.Am si mai multa experienta si poate de aia.

| anonim_4396 explică (pentru ȘefuLaValută):

Nu neaparat doar de sistemul audio, tot ce a facut modificare, de la citie la faruri etc, intr-adevar tie nu, mie da, este mult mai diferit cum vezi tu lucrurile fata de mibe, oricum merci frumos!

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cumpara un pachet de bass, care contine subwoofer si statie de amplificare pentru el, si rezolvi problema.
Recomand cam asa ceva: http://www.be-loud.ro/produse/Subwoofere-auto/JBL/JBL-GT5-Bass-Pack/
Eu am ceva foarte apropiat de asta http://www.be-loud.ro/produse/Subwoofere-auto/Magnat/-TR30-Power-Bass-Pack/ (Magnat T30 cu o statie 2x50W + 1x100W) si am muzica decenta, bass multumitor.
La Audi insa am observat o diminuare considerabila a bass-ului, din cauza portbagajului foarte bine antifonat. Daca ai break n-o sa ai probleme, daca e sedan sa stii ca trebuie subwoofer serios, ca sa se auda din portbagaj, altfel va trebui sa umbli cu bancheta rabatata sau sa dai gaura in tabla dintre bancheta si luneta :))
Recomand pachetul ala JBL, e la un pret bun, firma foarte buna, statie suficient de puternica pentru subwooferul ala.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Vad ca le stii pe astea, am sedan din "fericire" pentru mine, poate.
Vreau un subwoofer + amplificator bai sa fie de minim 1000 w subwoofer-ul, sa simt ca am subwoofer cand dau un bass, sa simt cum ma misca laughing Vreau ceva calumea frate, daca dau un ban sa fie dat, ca modificari cum are ala cu B&O nu fac! Vreau unu pe masura+amplificator care sa ii faca fata!