| AndreiGU a întrebat:

A reusit cineva sa evite taxa de înmatriculare? Se spunea ca sunt 2 variante, unu e sa platesti taxa si sa recuperezi ulterior banii iar daca masina nu a mai fost înscrisă se poate evita platirea ei. Cica.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Treaba cu recuperatul banilor nu mai functioneaza de prin 2013 cand taxa de inmatriculare a fost modificata in taxa de timbru.

Daca masina nu a mai fost inscrisa nu o vei inscrie niciodata pe numele tau daca nu platesti taxa.

Singura modalitate de a evita plata timbrului e sa o treci pe Bulgaria.