| criskiss50 a întrebat:

Acum 2 luni am dat sala(pentri carnetul de conducere) si acum 2 saptamani am avut traseul...pe care l-am pica.Ce acte/hartogaraie imi trebuie ca sa pot da sala din nou?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Taxa nu se plateste la primarie, o poti plati la banca si atasezi hartia platii in dosar, intreaba scoala in ce banci poti plati taxa sa nu mergi departe la o banca cand poti afla ca alta din apropiere accepta plata taxei

| MariusF23 a răspuns (pentru mgtow):

Taxa aia de se plateste la banca reprezinta contravaloarea permisului. Aia iti ramane dupa traseu, politistul iti ia toate hartiile din dosar si iti lasa doar chitanta asta, care se plateste la CEC. Taxa de examinare, however, e alta treaba, asta se plateste la primarie si e 6 lei primele doua dati.

| mgtow a răspuns (pentru MariusF23):

Eu am avut treaba cu nici-o primarie poate vrei sa zici taxe si impozite acolo se poate plati daca banca nu e deschisa

| OldSoul a răspuns:

Platesti din nou taxa de examinare (6 lei... PS>daca pici de peste 3 ori sala si/sau traseul taxa va creste le 86de lei), si de o programare la sala din nou.

Răspuns utilizator avertizat
| criskiss50 explică:

Deci nu trebuie sa pun in dosar fisa aia pe care mi-a dat-o politistul cu punctele acumulate la traseu

| Radu-Andrei_Avieriţei_1992 a răspuns:

Aceleasi, de la 0.