| butterfly energy a întrebat:

Cei care au permis de conducere, de cate ori ati dat traseul pana ati luat carnetul? Ati dat >spaga?:

Răspuns Câştigător
| overdose90 a răspuns:

Buna! eu am luat permisul de cateva saptamani, si la fel ma intrebam ca tine, daca sa dau sau nu.

Vezi, toata lumea zice sa nu dai, ca sa nu incurajezi mita etc.Am citit si eu multe de astea, dar nu m-au convins.

In schimb, mi-a spus tatal meu o chestie care chiar m-a pus pe ganduri si am hotarat sa nu dau bani: mi-a zis ca la ce bun sa dau spaga, fac ceva anume cu permisul asta? lasa sa dea aia care scot bani de pe viitorul permis, adica soferi de tir, taximetristi etc. A, si inca o chestie foarte importanta, sa stii te va face muuuuuult mai sigura pe tine faptul ca ai luat carnetul de capul tau. Adica vei avea incredere in felul in care conduci, ceva de genul"daca politistul a zis ca ma pricep, pai chiar ma pricep!". Gandeste-te la lucrul asta!

Si cine stie, poate vei avea noroc. Eu recomand oricui sa incerce prima data fara sa dea bani. Eu asa am incercat si am si luat. Am fost prima din ziua respectiva si nu am avut timp sa am emotii happy. Mai exerseaza condusul si poate va fi bine! multa bafta!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Am luat permisul din prima încercare!
Șpagă să omori oamenii pe stradă?
Cine vrea permis de conducere să pună mâna să învețe și teorie și practică, noi nu vrem să fim victimele celor care dau "șpagă".
Pa, pa.

| clauss a răspuns:

L am luat din prima si fara spaga, sunt antispaga in orice domeniu si pana la urma de ce vrei sa dai spaga, sa omori oameni, sa faci accidente, sa te injure altii in trafic?, pune burta pe carte si nu mai pierde timpul

| tania77 a răspuns:

Buna, eu l-am luat din prima si fara a da spaga, sunt mandra de acest lucru, chiar daca 2 luni altceva nu am facut decat sa invat ptr.sala si sa conduc aproape zilnic cu instructorul, nu imi pare rau, ca a meritat, deci se poate si fara spaga. Succes!

| StropiDeDor a răspuns:

Sincer iti spun, depinde de oras.eu am auzit ca in bucuresti, oricat de bine ai conduce, trebuie sa dai spaga sa iei.

eu nu sunt din bucuresti.permisul l-am luat fara nici o spaga, din primahappy
bafta si tie!

| Ada_9046 a răspuns:

O data, fara spaga laughing

| Alina21n a răspuns:

Nulaughing
Adica eu nu mi-am luat permisul, dar am o cunostinta care nu a dat spaga si a trecut din primawinking
Deci nu da spaga! Te rog funda:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul meu l-a luat din prima fara nici o spaga. Bine, trebuie sa te descurci bine rau daca dai fara spaga, sa zbarnai, ca te pica la cea mai mica greseala.

| GuessWho_9288 a răspuns:

Daca ai emotii merge si cu spaga! da cel mai bine invata
iti spun eu sigur daca ai stii cata spaga se da nu ce vb aia la tv de fraieri pe care i-au prins. asta e Romania,, Spaga nu luam, e traditie. Cine-i bun, e prost, e definitie. Facem tot, sa ne fie noua binee. De'asta n`am incredere decat in mine...'' stie puya

| Dorivis a răspuns:

O singura data, dar pentru ce sa dau spaga? A...sa se dea jos domnul examinator? A, nu s-a dat singur de buna voie! Inca sa vezi ce repede a luat-o la fuga cand am oprit!